^ NAHORU
 • 1 Naše Základní škola
  Ode dne 1. 9. 1977, kdy byla slavnostně otevřena, prošla naše základní škola významným vývojem a několika důležitými změnami. Jednou z nich je i nedávná změna vzhledu budovy, která oživila celé okolní prostředí. Předlohou pro realizaci nové podoby školy byl návrh, dnes již bývalé žákyně, Kateřiny Sobotkové.
 • 2 Gymnastika
  Patří mezi kroužky, které mají na naší škole dlouholetou tradici. Žákyně prvního stupně, pod vedením trenérek Štroufové a Linhartové, se zde učí baletní a taneční průpravě, a také dokonalému ovládnutí pohybů pro moderní gymnastiku.
 • 3 Lyžařské kurzy
  Mezi velmi oblíbené akce naší školy patří lyžařský kurz, který si klade za cíl nejen naučit žáky základům lyžování, ale také ukázat jim krásu zimních sportů, pohybu na čerstvém horském vzduchu a malebnou přírodu českých hor.
 • 4 Letní tábory
  Vysoce atraktivní akcí pro žáky jsou školou pořádané letní tábory, kde mají žáci možnost poznat některé z učitelů i mimo školní prostředí. Atraktivní lokality, zábavné hry, sportovní vyžití a dobří lidé jsou vždy zárukou nezapomenutelných zážitků z prázdnin.
 • 5 Tenisové kurty
  Škola disponuje kvalitním sportovním zázemím, do kterého jsou zakomponovány i tři tenisové kurty. Mimo možnosti pronájmu pro širokou veřejnost jsou kurty určeny především školním potřebám a každoročně se zde koná turnaj základních škol „O pohár ředitelky školy“.
baner

Harmonie Florbal Pirates

logo_pirates.jpg

SPORTOVNÍ FLORBALOVÝ KROUŽEK ŽÁKŮ I. STUPNĚ

VEDENÍ:                                                                ODKAZ NA FACEBOOK:

Jiří Žižka - šéftrenér                                      odkaz_facebook.jpg

Bělohlávek Michal - trenér

Pivovar Radim - trenér

Johanes Daniel - trenér

 

HISTORIE KROUŽKU:

Vytvořit sportovní kroužek na škole, který bude zaměřen na poměrně mladý, ale o to víc v dnešní době oblíbený sport, florbal, se zrodil v hlavě jednoho z rodičů našich žáků. Škola byla nadšená, že se mezi rodiči našel někdo, kdo přišel s takovýmto nápadem a co víc, dokázal ho také realizovat. V roce 2015 byla oficiálně zahájena činnost Harmonie Florbal Pirates. Při zrodu tohoto populárního kroužku stály i další sportovní organizace, s nimiž zakladatel a trenér v jedné osobě, pan Jiří Žižka, navázal úzkou spolupráci. Velké poděkování tak patří hokejovému klubu Piráti Chomutov a florbalovému klubu Florbal Chomutov. Harmonie Florbal Pirates je velmi populární nejen mezi žáky, ale mezi rodiči. Důkazem tohoto je, že do přípravy a trénování našich žáků se zapojili další z rodičů, p. Bělohlávek Michal a p. Pivovar Radim, ale poděkování patří i všem rodičům, kteří kroužek podporují.

Hráči Pirates mají pravidelné tréninky, které jsou obohaceny o příležitostná přátelská utkání s jinými florbalovými kroužky. Jako pořádní Pirates i my máme svou truhlu s pokladem, v podobě velkolepé akce, kterou kroužek každoročně pořádá, Turnaj O pohár paní ředitelky - Florbal Pirates Harmonia Cup

tablo_pirates.jpg

ČLÁNKY Z AKCÍ A SOUTĚŽÍ:

8. 12. 2017 - Pirates Harmonie Florbal Cup 2017

Ve čtvrtek 30. 11. to v Městské sportovní hale vřelo a bouřilo! Sjely se sem týmy malých florbalistů ze základních škol, aby si změřily síly v boji o pohár. Od prvních okamžiků se hrálo ve smrtelném tempu, kluci nenechali nic náhodě. Boje na hřišti byly v duchu sportovním, ale touha po vítězství byla pořádným hnacím motorem. Turnaj měl rychlý spád, jednotlivé zápasy se odehrávaly na dvou hřištích, týmy hrály a postupovaly ze dvou skupin.

V prvním semifinále se proti sobě postavily ZŠ Březenecká a ZŠ Zahradní s nádherným výsledkem 11:4 pro „třináctku“ a jistým místem ve finále.

Ve druhém semifinálovém utkání vyzvala ZŠ+MŠ Meziboří ZŠ Krušnohorskou z Jirkova, kdy oba vyrovnané týmy předvedly napínavý boj až do konce. Postoupit může ale jen jeden, proto se ve finále proti nám postavili borci ze ZŠ Krušnohorská po výsledku 5:6.

Bojovnost nechyběla ani na hřišti, kde se rozhodovalo o třetím místě. ZŠ+MŠ Meziboří pořádně zatápěla klukům ze ZŠ Zahradní, ti se ale rvali až do konce, ovšem štěstíčko jim chybělo a podlehli těsně 6:5.

Ve finále to bylo o nervy pro nejednoho diváka! Únava po celodenní bojovnosti byla znát, Jirkovští naopak každým zápasem nabili energii a získávali na přesnosti. Prohrávali jsme 2:0, PIRATES se nechtěli vzdát, zabrali a najednou to bylo vyrovnané! A zas míček v naší bráně… Infarktové situace, spolupráce, poslední síly a my ho tam dali… a půl minuty před závěrečnou sirénou ještě jeden! Vteřiny byly nekonečné, ale kluci to dali! Vyhráli celý turnaj, vyhráli nad sebou. Nadšení z vítězství bylo nádherné, úžasné, neopakovatelné!

Udělovaly se také individuální ceny – z mnoha kategorií si cenu „nejlepší brankář“ převzal David Gross a cenu „nejmladší hráčka“ získala Majda Bělohlávková.

Velké poděkování patří paní ředitelce Ing. Vladimíře Novákové, panu Češkovi za financování turnaje, spolupořadateli Florbal Chomutov – panu Ing. Martinu Bocianovi, paní Glosíkové za technickou pomoc, paním kuchařkám za výtečné občerstvení, všem trenérům PIRATES, paní Mgr. Martině Jirkové za fotodokumentaci, panu Mgr. Josefu Karhanovi za moderování a vedení zápisů, rozhodčím, divákům…

ÚSPĚŠNÍ STŘELCI:

Březenecká I: ČIHAŘ VOJTA 12, ŽIŽKA FILIP 7, BĚLOHLÁVEK MATY 5, NECHVÁTAL JAKUB 4, LÍSA ŠTĚPA 4, CHMELÍK JAN 4, TIŠLER JIŘÍ 1, ZAJDEN TOMÁŠ 1, NOVÁK BARNABÁŠ 1.

Březenecká II: ŠUBRT DOMINIK 4, RIANT MAREK 4, BĚLOHLÁVKOVÁ MAJDA 2, ŠEMBEROVÁ NIKY 1,  PIVOVAR ŠTĚPA 1, BAREŠ LEOŠ 1.

20. 3. - I holky umí hrát

Florbal zažívá jeden úspěch za druhým. Nejen na hřišti. Exhibiční utkání PIRATES v MSH napomohlo ke sportovnímu posunu Elišce Brzybohaté, která si teď bude oblékat dres týmu Florbal Chomutov mnohem častěji. Trenér Aleš viděl Elišku v akci, všiml si jejího umu, nasazení a zápalu do hry, neváhal a nabídl jí možnost trénovat v barvách klubu. Jedenáctiletá Eliška však PIRATES neopouští, i nadále bude aktivní hráčkou školního kroužku. Svůj volný čas tak bude na trénincích plně věnovat osobnímu rozvoji v tomto sportu, navíc si „polepší“ o atletiku. Věříme, že bude kvalitní posilou pro dívčí chomutovský oddíl, a přejeme jí hodně sportovního úspěchu, přesnou mušku, bystré oko v bráně, mrštnost a kladný vztah ke sportu J

Eliška.jpg

7. 3. - Překvapení pro PIRATES

Florbalový kroužek Harmonie florbal PIRATES Chomutov navštíví junioři Florbalu Chomutov.
Chomutov – Mladí florbalisté, účastníci už několik let trvajícího úspěšného projektu na podporu začínajících florbalistů v Chomutově se mohou těšit na podporu několika předních hráčů juniorky Florbalu Chomutov. Ve dnech 9. a 30. března se přijdou čtyři hráči podívat na trénink kroužku mladých florbalistů PIRATES a nabídnou jim své zkušenosti.
„Jsem nesmírně rád, že se nám návštěvu juniorů podařilo domluvit. Oslovil jsem obránce Zbyňka Hlaváčka a ten požádal o spolupráci ještě další hráče. Oceňuji hlavně to, že si kluci i přes svoje velké vytížení najdou čas na začínající mládež,“ řekl Jiří Žižka, který stál u zrodu výběrového kroužku Harmonie florbal PIRATES Chomutov.
Děti se mohou těšit na již zmíněného obránce Zbyňka Hlaváčka, který je v širším kádru "A" mužstva Florbalu Chomutov. Přijde také - Petr Apko, brankář juniorky, dále útočník Ondřej Hlaváček a obránce Marek Kubeš naskakující také i do "A"mužstva Florbalu Chomutov.
Výběrový kroužek PIRATES se snaží shánět především odbornou pomoc profesionálů, kteří mají s florbalem a kolektivním sportem velké osobní zkušenosti a jsou ochotní je předat mladým hráčům. Kdo ví, třeba právě mezi těmi, co dnes začínají, jsou budoucí opory chomutovského florbalu. V nedávné minulosti se tak například přišli podělit o své zkušenosti do kroužku hokejisté "A" týmu Pirátů Chomutov.
„Pro naše děti je vždy taková návštěva velkou motivací. Osobně se mohou přesvědčit, kam až se to dá ve sportu dotáhnout. Proto v dohledné době připravujeme návštěvu dalších hostů, kteří nám pomohou mladé hráče vychovávat,“ uzavřel Žižka

5. 3. - Naši Pirates byli u toho

Pro naše mladé florbalové bijce přichystali trenéři ve spolupráci s p. Martinem Bocianem (Florbal Chomutov) neuvěřitelný zážitek v podobě účasti na utkání play-off ve florbalu, kde se představili hráči A-týmu Florbalu Chomutov. Pirates prožili florbalový podvečer se vší parádou. V úvodním programu doprovodili své dospělé sportovní vzory na hrací plochu, s úctou vyslechli národní hymnu a popřáli hráčům mnoho štěstí v utkání. V přestávkách mezi jednotlivými třetinami pak i oni předvedli zaplněné hale svůj florbalový um, dravost a lásku pro tento sport, když sehráli přátelské exhibiční utkání. Skvělá atmosféra korunovaná úspěchem A-mužstva Florbalu Chomutov, to byl pro naše Pirates večer, který se určitě vryje do jejich paměti. FOTO GALERIE

 9. 2. - Pirates a Piráti

Trénink florbalového kroužku PIRATES dne 9. 2. se odehrával v netradičním duchu – po delší pauze se na kluky přišli podívat borci z týmu Pirátů. Prvotní nesmělost malých florbalistů opadla poté, když se Jakub Chrpa ujal střelby na branku a zkoušel tak postřehy brankářů Elišky a Štěpána. Pak neváhal a hbitě se zapojil do nácviku nájezdů na bránu a její obrany. Záhy dorazil Pirát Roman Chlouba a po rychlé konzultaci s trenérem Jiřím Žižkou a zběžném zhlédnutí dění na hřišti též nezahálel, popadl florbalku a jal se posílit tým proti Kubovi Chrpovi. V tělocvičně tak rázem zavládla bojovná atmosféra, kluci povzbuzeni tou pravou pirátskou posilou předvedli, jak se za rok zlepšili ve hře, střelbě i přihrávkách. Po úporném boji na hřišti přišla chvíle oddychu, kterou hokejové hvězdy vyplnily podepisováním na florbalky, ruce i dresy. Po společném foto se ještě zavelelo k tréninku a pak se kluci rozloučili s Kubou i Romanem nadšenými slovy, že to bylo super odpoledne a už se těší na další společné trénování. Kdo může říct, že trénoval s Piráty?J PIRATES! FOTO GALERIE

EU peníze školám

Paměť národa

Dotační program

Výzva k podání nabídek


Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji
www.kr-ustecky.cz

Dotační program

Léčebně-ozdravný pobyt Mořský koník 2018 Přeshraniční aktivity pro profesní orientaci

Publicita projektů